روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

نصب یخچال

با آتان سرویس به آسانی یخچال خود را نصب کنید

نکات مهم درباره نصب یخچال

نصب یخچال

یخچال ها به دو دسته یخچال ساید بای ساید و یخچال های معمولی تقسیم بندی میشوند. در هنگام نصب یخچال باید اصول آن را رعایت کنید زیرا کوچکترین ضربه به یخچال و موتور آن موجب ایجاد خسارات سنگین خواهد شد. پس با این مطلب همراه باشید تا بتوانید به نحو احسن این کار را انجام دهید.

نحوه نصب یخچال چگونه است؟

بسیاری از افراد تصور میکنند که نصب یخچال کاری بسیار آسان است و کافی است تا دو شاخه آن را به برق بزنند. اما این تصور کاملا اشتباه است زیرا اگر بلافاصله بعد از نصب اقدام به روشن کردن یخچال کنیم موجب بروز مشکلات و آسیب به قطعات یخچال خواهد شد. اگر در نصب یخچال مهارت کافی را ندارید بهتر است که از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا به بهترین نحو این کار را برای شما انجام بدهد تا یخچال به صحیح ترین نحو نصب و در منزل جایگذاری شود.

حمل و جاجایی یخچال

در هنگام نصب یخچال ابتدا به مکان آن توجه کنید. یخچالی را انتخاب کنید که مناسب فضای منزل و آشپزخانه است تا در هنگام نصب مشکلی رخ ندهد. در حمل و نقل یخچال آن را زیاد خم نکنید زیرا موجب نشست گاز خاهد شد. مناسب ترین درجه برای خم شدگی یخچال در حین حمل و نقل 30 درجه است. بعد از اینکه یخچال را نصب و راه اندازی کردید باید 3 ساعت بعد اقدام به روشن کردن آن کنید .تا اگر گاز یخچال در حین جابجایی تغییر کرده است دوباره در جای خود مستقر شود. نکته مهمی که باید در حمل و نقل دستگاه در نظر بگیرید این است که اگر مجبور شدید آن را بیشتر از 30 درجه خم کنید باید بعد از نصب در محل 12 ساعت منتظر بمانید و سپس یخچال را راه اندازی کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

نکات مهم در نصب یخچال

یخچال را در محل مورد نظر قرار دهید. در هنگام نصب این نکته را در نظر بگیرید که باید بین دیوار و یخچال حداقل 20 سانتی متر فاصله باشد که گردش هوا در آن ناحیه انجام شود. در صورتی که این فاصله را رعایت نکنید موجب داغ شدن بیش از حد موتور خواهید شد. داغ شدن بیش از حد موتور و کمپرسور میتواند موجب بروز مشکلاتی در عملکرد یخچال شود. مشکلاتی از حمله عدم خنک شدن فضای درون یخچال . و اما یکی دیگر از دلایلی که باید بین یخچال و دیوار فاصله باشد سهولت تمیز کردن کندانسور است. کندانسور محل مناسبی برای تجمع آلودگی هاست و باید هفته ای یکبار تمیز شود. کثیف بودن کندانسور میتواند موجب کاهش راندمان یخچال شود. و اما نکته سومی که باید در حین نصب یخچال به آن توجه کنید این است که آن را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. ناهموار بودن سطح زیر یخچال موجب صدا و لرزش های غیر عادی خواهد شد که بسیار آزار دهنده است.

نصب یخچال

بعد از 3 ساعت اقدام به زدن دوشاخه به برق کنید. به طول کابل برق توجه کنید. یخچال را در نزدیکی پریز برق قرار دهید. اگر کابل کوتاه بود اقدام به تعویض آن کنید زیرا در صورت کشیده شدن کابل ممکن است دچار پارگی شود. همانطور که میدانید پاره شدن کابل برق بسیار خطرناک است و موجب خطر برق گرفتگی خواهد شد. بعد از روشن کردن یخچال باید 24 ساعت منتظر بمانید تا یخچال توانایی خنک کردن فضای درون را داشته باشد. اگر بعد از 24 ساعت مشاهده کردید که فضای درون یخچال سرد نشده باید بلافاصله با نمایندگی تماس بگیرید تا به محل بیایند و مشکل را بررسی کنند.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان