روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

سوالات متداول

با توصیه های آتان سرویس طول عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید

نکات مهم درباره افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

ده سوال متداول در مورد لباسشویی

لباسشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگر دارای ویژگی های است. افراد در هنگام کار با لباسشویی سوالات مختلفی برایشان پیش می آید. در این مقاله به سوالات متداول در مورد لباسشویی که از طرف افراد مطرح میشود را بررسی میکنیم. با سوالات متداول در مورد لباسشویی همراه باشید.

سوالات متداول در مورد لباسشویی

سوالات متداول در مورد لباسشویی بسیار زیاد هستند زیرا این وسیله به دلیل ویژگی هایی که دارد موجب میشود تا مسائل مختلفی برای افراد در حین استفاده از آن پیش بیاید. در ادامه به مهم ترین سوالات خواهیم پرداخت.

سوال اول | علت روشن نشدن تایمر

خراب بودن پریز برق

روشن نشدن تایمر لباسشویی دلایل مختلفی دارد مانند خراب بودن دوشاخه پریز و یا نبودن برق در پریز. در این مواقع باید پریز برق را به خوبی بررسی کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکل اقدام به رفع آن کنید.

خراب بودن کابل

اگر از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کردید باید به سراغ بررسی کردن کابل و رابط ها بروید. زیرا وجود خراشیدگی در کابل میتواند موجب قطع شدن آن شود.

خراب بودن کلید

کلید قطع و وصل به دلایل مختلفی دچار خرابی میشود. خراب بودن آن موجب میشود که تایمر روشن نشود. با تعویض کلید مشکل برطرف خواهد شد.

خراب بودن میکروسوئیچ

با جدا کردن سوکت از میکروسوئیچ میتوانید آن ها را به خوبی چک کنید. به وسیله اهم متر میتوانید قطع و وصل بودن آن ها را بررسی و در صورت نیاز تعمیر کنید.

سوال دوم | علت کار نکردن دستگاه در صورت روشن شدن چراغ

خراب بودن موتور تایمر لباسشویی

اگر لباسشویی برق دارد و چراغ آن نیز روشن میشود اما لباسشویی کار نمیکند ممکن است به دلیل خراب بودن تایمر باشد. برای اطمینان از این مساله میتوانید سیم های تایمر را از آن جدا کرده و مستقیم به برق وصل کنید. در صورتی که موتور کار نکرد باید اقدام به تعویض تایمر کنید.

خراب بودن چرخ دنده

دومین دلیلی که موجب میشود لباسشویی کار نکند خراب بودن چرخ دنده هاست. زیرا در صورتی که چرخ دنده به هر دلیل دچار خرابی و یا آسیب شود نمیتواند حرکت را از محور موتور به محور تایمر منتقل کند. با تعویض چرخ دنده ها مشکل برطرف خواهد شد.

سوال سوم | علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

قطع بودن آب

از سوالات متداول در مورد لباسشویی علت آبگیری نکردن آن است . اولین علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی قطع بودن آب شهری است. برای اطمینان از این مساله وصل بودن آب را بررسی کنید و در صورتی که متوجه شدید آب شهری وصل است اقدام به چک کردن لوله کشی درون منزل کنید.

کثیف بودن فیلتر

دلیل دیگری که موجب میشود لباسشویی آبگیری نشود کثیف بودن فیلتر آب تغذیه است. برای تمیز کردن آن باید توری الکتریکی را به خوبی تمیز کنید.

خراب بودن تایمر

دلیل بعدی که مربوط به عدم آبگیری ماشین لباسشویی است خرابی تایمر می باشد. با تعمیر و یا تعویض آن مشکل حل خواهد شد.

سوال چهارم | متوقف شدن آبگیری در مراحل بعدی

خراب بودن هیدرواستات

در صورتی که مشکل از هیدرواستات بود میتوانید در آن بدمید و عملکرد پلاتین ها را بررسی کنید. در صورتی که دارای هر گونه ایرادی بود آن را تعویض کنید.

عدم اتصال سیم هیدرواستات به موتور تایمر

در صورتی که سیم رابط بین هیدرواستات و موتور تایمر قطع باشد باید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود در غیر این صورت ماشین لباسشویی در مراحل بعدی توانایی آبگیری دستگاه را ندارد.

سوال پنجم | وارد شدن آب به مخزن

خراب بودن شیر الکتریکی

در صورتی که ماشین لباسشویی خاموش باشد اما آب وارد مخزن آن شود به دلیل خراب بودن شیر الکتریکی است که برای فع مشکل باید لاستیک سر اهرم یا دیافراگم شیر را بررسی کنید.

سوال ششم | آبگیری دائم لباسشویی و سرریز شدن مخزن

خراب بودن هیدرواستات

هیدرواستات قطعه ای است که در صورت خراب شدن موجب بروز بسیاری از مشکلات در دستگاه می شود. آبگیری دائم و سرریز شدن مخزن نیز به دلیل خراب بودن این قطعه مهم می باشد.

پاره شدن شیلنگ

شیلنگ ورودی به هیدرواستات را به خوبی بررسی کنید. زیرا بروز هر گونه سوراخ و یا پارگی در سیلنگ موجب بروز مشکلاتی خواهد شد. در صورتی که شیلنگ دچار آسیب شده است آن را حتما تعویض کنید.

عدم تنظیم هیدرواستات

هیدرواستات دارای یک پیچ است که میتواند سطح آب مخزن را به خوبی کنترل کند. اگر به هر دلیلی این پیچ دستکای شود و تنظیم آن برهم بخورد باید آن را مجددا تنظیم کنید.

نشتی ماشین لباسشویی

سوراخ بودن لاستیک دور درب

نشت کردن آب از ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین مشکلات است که مهم ترین دلیل آن سوراخ بودن لاستیک دور درب است.

سوراخ بودن مخزن

مخزن را بررسی کنید. سوراخ بودن مخزن از بارزترین دلایل نشتی ماشین لباسشویی است. به روش های مختلفی میتوانید سوراخ مخزن را ترمیم کنید.

عدم اتصال صحیح شیلنگ

محل اتصال شیلنگ آب سرد و گرم و همچنین محل اتصال لوله ها را به خوبی چک کنید تا در صورت عدم وصل صحیح مشکل را برطرف کنید.

سوراخ بودن لوله خرطومی

لوله خرطومی نیز ممکن است به دلیل وارد شدن ضربه و یا کشیده شدن سوراخ شده باشد.

خراب شدن کاسه نمد

در صورتی که کسه نمد آسیب ببیند باید حتما آن را تعویض کنید. برای تعویض باید اتصال برق را کاملا قطع کنید و آب ماشین لباسشویی را تخلیه کنید سپس با باز کردن تسمه و خارج کردن کاسه نمد اقدام تعویض آن کنید.

سوال هشتم | گرم نشدن آب مخزن لباسشویی

عدم تنظیم ترموستات

یکی دیگر از مهم ترین سوالات متداول در مورد لباسشویی گرم نشدن آب مخزن است. ترموستات وظیفه تنظیم دما را به عهده دارد و اگر به خوبی تنظیم نشده باشد موجب میشود تا دما آب به میزان دلخواه نرسد.

خراب بودن ترموستات

اگر بعد از تنظیم ترموستات باز هم آب مخزن گرم نشد به احتمال زیاد ترموستات خراب است.

خراب بودن المنت

اگر المنت خراب بود آن را تعویض کنید و در هنگام نصب از چسب مخصوص استفاده کنید.

قطع بودن رابط تایمر و المنت

ممکن است علت گرم نشدن آب مخزن عدم اتصال رابط بین تایمر و المنت باشد. اتصال کابل را بررسی کنید در وصورت نیاز اقدام به تعویض و یا تعمیر کنید.

سوال نهم | موتور لباسشویی بعد از آبگیری کار نمیکند

خراب بودن هیدوراستات

خراب بودن هیدرواستات در هنگام کار نکردن موتور موثر است. در صورت نیاز آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

خراب بودن تایمر

خراب بودن تایمر میتواند در عدم کار کردن موتور نقش مهمی داشته باشد. آن را بررسی کنید.

خراب بودن چرخ دنده رابط موتور

در صورتی که چرخ دنده رابط موتور به چرخ دنده اصلی تایمر ماشین لباسشویی خراب باشد موجب میشود تا موتور لباسشویی بعد از آبگیری کار نکند.

خراب بودن خازن

خازن هادی و خراب بودن آن میتواند در عملکرد سیستم اختلال ایجاد کند. در صورت کار نکردن موتور لباسشویی باید خازن را به دقت بررسی کنید.

سفت شدن تسمه

اگر تسمه سفت شده باشد باید با رکلاژ کردن آن مشکل را بر طرف کنید.

خراب بودن موتور

و اما مهم ترین دلیل در عدم کار کردن موتور لباسشویی خراب بودن آن است. در این مواقع باید با سیم پیچی مجدد اقدام به تعمیر موتور لباسشویی کنید.

سوال دهم | از کار افتادن موتور بعد از چند دقیقه

نیم سوز شدن موتور

اگر موتور لباسشویی نیم سوز شده باشد نمیتواند عملکرد صحیحی داشته باشد و بعد از چند لحظه کار کردن از کار می افتد. باید با سیم پیچی مجدد مشکل را حل کنید.

عدم توجه به ظرفیت دستگاه

اهر ماشین لباسشویی ظرفیتی مشخص دارد که اگر آن را رعایت نکنید و بیشتر از ظرفیت از آن استفاده کنید موجب خواهید شد که دستگاه سنگین شود و از بعد از چند لحظه از کار بیفتد.

سفت شدن تسمه

اگر تسمه سفت شده باشد باید با رکلاژ کردن آن مشکل را بر طرف کنید.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان