روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

سوالات متداول یخچال

پاسخ سوالات خود درباره یخچال

سوالات متداول در مورد یخچال

سوالات متداول در مورد یخچال

در این مطلب به سوالات متداول در مورد یخچال پرداخته ایم. بسیاری از سوالات مشتریان جزو سوالات متداول است که در این بخش به آن ها اشاره میکنیم. این سوالات پاسخی مشترک دارند که تمام افراد میتوانند با خواندن آن به جواب سوال خود دست پیدا کنند. با مطلب سوالات متداول در مورد یخچال همراه باشید.

سوالات متداول در مورد یخچال

سوالات متداول در مورد یخچال بسیار زیاد هستند اما در این بخش به پر کاربردترین آن ها پاسخ خواهیم داد . اگر شما هم در مورد یخچال سوالاتی از این قبیل دارید با مطالعه این مطلب میتوانید خودتان اقدام به رفع مشکل دستگاه کنید. در غیر این صورت با تکنسین و متخصصین امر تماس بگیرید.

مناسب ترین دما برای یخچال چند درجه است؟

مناسب ترین دما برای یخچال بین 5 تا 6 درجه سانتی گراد است. این دما موجب خنک شدن فضای درون یخچال و خنک شدن مواد غذایی و میوه ها شود. در صورتی که این دما افزایش یابد موجب خواهد شد که درون یخچال به خوبی خنک نشود. و بالعکس اگر این دما کاهش یابد میتواند موجب یخ زدگی مواد غذایی شود.

فضای مناسب بین دیوار و یخچال چند سانتی متر است؟

مناسب ترین فضا بین یخچال و دیوار پشت آن 20 سانتی متر است. این فاصله هر چقدر که بیشتر شود موجب افزایش راندمان و بازدهی یخچال خواهد شد. زیرا گردش هوا در پشت یخچال بهتر صورت میگیرد.

چرا یخچال یکسره کار میکند؟

متاسفانه کثیف بودن کندانسور میتواند ریشه بسیاری ازمشکلات یخچال باشد. در خصوص یکسره کار کردن یخچال نیز این امر صادق است. به وسیله یک دستمال اقدام به تمیز کردن کندانسور کنید.

چرا فضای درون یخچال بوی بد دارد؟

بوی بد در یخچال میتواند به دلیل عدم تمیز کردن آن ها به مدت طولانی باشد. بهتر است که حداقل ماهی 1 بار اقدام به تمیز کردن فضای درون یخچال و قفسه های آن کنید. بدین منظور قفسه ها را جدا کنید و با مواد شوینده و آب به خوبی بشوئید. اتاقک یخچال را به وسیله یک دستمال آغشته به مواد شوینده و بدون بو به خوبی بشوئید. اگر بعد از شستن باز هم بوی بد برطرف نشد مواد غذای را به دقت بررسی کنید. ماندن مواد غذایی به مدت طولانی میتواند موجب تولید بوی بد و آزار دهنده شود.

چرا آب در یخدان یخچال یخ نمیزند؟

یخچال قطعه ای به نام ترموستات دارد که به وسیله آن میتوان دمای مورد نظر را تنظیم کرد. مناسب ترین دما برای فریزر بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد است. اگر مشاهده کردید که آب در یخدان یخ نمیزند ترموستات را بررسی کنید و آن را بر روی دمای مناسب قرار دهید.

چرا مواد غذایی در یخچال خنک نمیشوند؟

عدم خنک شدن مواد غذایی در یخچال نیز میتواند به دلیل عدم دمای مناسب ترموستات باشد. دمای یخچال را بین 5 تا 6 درجه قرار دهید تا علاوه بر خنک شدن مواد غذایی موجب افزایش طول عمر یخچال نیز بشوید. زیرا یکی از عوامل افزایش طول عمر دستگاه های سرمایشی مانند یخچال انتخاب دمای مناسب برای آن هاست.

نشانه های نشتی گاز یخچال چیست؟

مهم ترین نشانه نشتی در یخچال ایجاد برفک است. اگر از فریزر به نحو صحیح استفاده میکنید اما زیاد برفک می زند باید ابتدا میزان گاز یخچال و احتمال نشتی آن را بررسی کنید. در صورتی که شاهد نشتی گاز بودید باید اقدام به گاز گیری کنید زیرا کمبود گاز یخچال میتواند به مرور زمان موجب سوختگی کمپرسور شود. عدم خنک شدن فضای درون یخچال نیز از نشانه های کمبود گاز یخچال می باشد.

چرا یخچال صدا و لرزش دارد؟

یکی از مهم ترین عوامل ایجاد صدا و لرزش در یخچال این است که بر روی سطحی ناهموار قرار گرفته. برای رفع این مشکل سطح زیرین یخچال را بررسی کنید. اگر سطح دارای شیب و ناهمواری است یخچال را تغییر مکان دهید و یا ناهمواری را برطرف کنید تا صدا و لرزش دستگاه مرتفع شود. اگر بعد از انجام این کار هنوز هم صدا و لرزش دستگاه قطع نشد باید با نمایندگی آن تماس حاصل کنید.

آیا پشت یخچال نیاز به تمیز کردن دارد؟

در پشت یخچال کمپرسور و کندانسور وجود دارد که محل مناسبی برای تجمع گرد و خاک و آلودگی است. در صورتی که این مکان دچار آلودگی باشد مشکلاتی از جمله عدم خنک شدن فضای درون یخچال به وجود خواهد آمد. پس هر چند روز یکبار به وسیله جاروبرقی اقدام به تمیز کردن این ناحیه کنید.

هر چند وقت یکبار اقدام به برفک زدایی کنیم؟

مناسب ترین فاصله زمانی بین برفک زدایی ها 1 ماه است. عوامل مختلفی در ایجاد برفک در یخچال دخیل هستند مانند استفاده بیش از حد از آن , باز و بسته کردن مداوم درب و عدم برفک زدایی در مدت زمانی طولانی. پس بهترین زمان برای برفک زدایی هر 1 ماه یکبار است که در این خصوص نیز باید موارد مهمی را رعایت کنید مانند عدم استفاده از وسایل نوک تیز در هنگام برفک زدایی. زیرا این کار موجب آسیب رساندن به قطعات حساس دستگاه خواهد شد.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان