روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

سوالات متداول در مورد یخچال ساید بای ساید

پاسخ سوالات خود درباره یخچال ساید بای ساید

سوالات متداول در مورد یخچال ساید بای ساید

سوالات متداول در مورد یخچال ساید بای ساید

سوالات متداول در مورد یخچال , یخچال ها امروزه به یکی از وسایل ثابت خانه ها تبدیل شده اند. کار کردن با این وسیله سوالاتی را برای افراد به وجود می آورد. در این مطلب به سوالات متداول در مورد یخچال پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول در مورد یخچال

در این مطلب به سوالات متداول در مورد یخچال و پاسخ آن ها اشاره خواهیم کرد. برای حل مشکلات رایج در یخساز یخچال و تعمیر آن میتوانید از تکنسین ها کمک بخواهید. تکنسین ها با آمدن در محل میتوانند یخچال ساید بای ساید را تعمیر کنند و ایرادات آن را به خوبی برطرف کنند.

آیا میتوان سیستم برفک زدایی دستی را به سیستم برفک زدایی اتوماتیک تبدیل کرد؟

پاسخ این سوال خیر است. زیرا سیستم این دو نوع از یخچال ها به طور کلی با یکدیگر متفاوت است و نمیتوان هر کدام از آن ها را به یک دیگر تبدیل کرد. دیفراست و نوفراست یخچال ها با یکدیگر فرق میکند.

چرا یخساز یخچال به طور کلی روشن نمیشود؟

زمانی که یخساز روشن نشود قابلیت تولید یخ را نیز ندارد. اما چه دلایلی موجب روشن نشدن و کار نکردن یخساز خواهد شد؟ اولین و مهم ترین دلیل میتواند خراب شدن موتور یخساز باشد. موتور مهم ترین قطعه در هر وسیله برقی است و در صورت بروز هر گونه مشکل موجب اختلال در کل سیستم خواهد شد. خراب شدن برد الکتریکی دستگاه نیز میتواند یکی دیگر از دلایل عدم روشن شدن یخساز محسوب شود که باید اقدام به تعمیر آن کرد. خراب شدن و قطع شدن کابل ها و سیم های رابط نیز از دیگر دلایل خرابی یخساز است که با تعویض و تعمیر میتوان مشکل را بطرف کرد. و اما آخرین دلیلی که موجب روشن نشدن یخساز میشود خراب بودن دکمه روشن و خاموش دستگاه است که با بررسی کردن آن میتوانید متوجه ایراد آن بشوید.

چرا مواد غذایی در یخچال یخ می زند؟

این مساله به چند دلیل عمده اتفاق می افتد اولین دلیل دمای بسیار پایین در یخچال است. مناسب ترین دما برای یخچال بین 36 تا 38 درجه است و اگر این دما افت زیادی داشته باشد موجب میشود که مواد غذایی وسبزیجات در فضای یخچال دچار یخ زدگی شوند. دومین عاملی که موجب یخ زدگی مواد غذایی میشود عدم نگهداری مواد در ظروف در بسته است زیرا رطوبت آن از بین می رود و دچار انجماد خواهد شد.

چرا یخساز یخ نمیسازد؟

یخ نساختن دومین مشکل اصلی در یخسازهاست که دلایل مختلفی دارد. اگر فشار آب ورودی به یخچال پایین باشد یخچال توانایی ساخت یخ نخواهد داشت. همچنین کمبود گاز یخچال و نیاز آن به شارژ مجدد از دیگر دلایل نساختن یخ توسط یخساز است. عواملی مانند خراب بودن فیلترهای یخچال و خرابی سنسور نیز را نیز در هنگام بروز مشکلی مانند یخ نساختن باید بررسی کنید و در صورت خراب بودن هر قطعه آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

طول عمر یخچال چقدر است؟

به طور متوسط طول عمر یخچال را بین 14 تا 17 سال میدانند اما با انجام نکات مهمی میتوانید موجب افزایش طول عمر یخچال شوید تا جایی که این دستگاه ارزشمند بتواند بیش از 20 سال به شما خدمت رسانی کند. با انجام کارهایی مانند تمیز کردن کندانسور , تمیز کردن نوار درب و… میتوانید موجب طول عمر یخچال شوید. عدم توجه به تمیز نگاه داشتن یخچال و تنظیم دمای آن موجب خراب شدن آن در مدت زمانی کوتاه خواهید شد.

چسبیدن تکه های یخ به یکدیگر

اگر زمان زیادی یخساز روشن باشد اما به هر دلیلی از آن استفاده نکنید ممکن است بعد از استفاده با تکه های به هم چسبیده یخ مواجه شوید. این مشکل یکی از مشکلات رایج در یخچال های ساید است که با رعایت کردن مواردی ساده میتوانید از بروز ان پیشگیری کنید. همچنین کم بودن دمای فریزر نیز یکی از دلایل چسبیدن یخ ها به یکدیگر محسوب میشود.

چرا یخچال خنک نمیکند؟

عدم خنک شدن فضای داخل یخچال دلایل بسیار زیادی دارد که میتوان به تنظیم نبودن ترموستات , نشت گاز , خراب بودم کمپرسور و همچنین خراب بودن نوار درب اشاره کرد. برای برطرف کردن این مشکل از بررسی کردن نوار درب شروع کنید و مرحله به مرحله به سراغ ترموستات و سپس موتور و کمپرسور یخچال بروید.

چرا از محل آبریز یخچال آب خارج نمیشود؟

متاسفانه در برخی از مواقع مشاهده میشود که آب یخچال از محل آبریز تخلیه نمی شود. این مساله به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند مسدود بودن فیلتر تصفیه آب. در مقاله ای به نحوه تعویض فیلتر تصفیه اشاره کردیم. شما باید به طور میانگین هر 6 ماه یکبار اقدام به تعیض فیلتر تصفیه آب یخچال کنید زیرا به مرور زمان املاح و آلودگی های آب شهری به فیلتر جذب میشوند و آن را مسدود میکنند. انسداد و گرفتگی فیلتر موجب میشود که در تخلیه آب یخچال مشکلاتی به وجود آید. مورد بعدی که میتوان در عدم تخلیه آب به آن اشاره کرد خراب بود شیر الکتریکی یخچال است که باید آن را به دقت بررسی و در صورت لزوم آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

آیا میتوان تعداد طبقات یخچال را بیشتر کرد؟

برخی از یخچال دارای تعداد کمی از طبقات هستند که شما میتوانید با متصل کردن چند بست به بدنه قفسه های مورد نیاز خود را به درون فضای یخچال اضافه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اضافه کردن تعداد زیادی قفسه در یخچال موجب سنگین شدن بیش از حد آن نشوید.

مناسب ترین دما برای یخچال و فریزر چقدر است؟

بهترین دما برای یخچال بین 36 تا 38 درجه سانتی گراد و برای فریزر بین 0 تا 5 درجه سانتی گراد است. برخی از برندها دارای ترموستات نیستند و نمیتوان دمای آن ها را به طور دستی تنظیم کرد. بهترین روش برای تنظیم دمای این یخچال ها استفاده از دما سنج است. زیرا دما سنج میتواند به خوبی دمای فضای درون یخچال را نمایش دهد.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان