روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

سرویس ماشین لباسشویی

با آتان سرویس در کمترین زمان ماشین لباسشویی خودرا سرویس کنید

نکات مهم درباره سرویس ماشین لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی را میتوانید در خانه انجام دهید. انجام هفتگی مرحلی که در این مطلب گفته میشود میتواند موجب تمیز شدن و عدم نیاز به هزینه های گزاف شود. با نکات مهم در سرویس ماشین لباسشویی همراه باشید.

نحوه سرویس ماشین لباسشویی

امروزه لباسشویی تبدیل به یکی از مهم ترین و حیاتی ترین وسایل خانه شده و تصور زندگی بدون ماشین لباسشویی بسیار سخت است. سرویس ماشین لباسشویی باید به صورت هفنگی و ماهانه انجام شود تا موجب عملکرد و راندمان بهتر و در نتیجه افزایش طول عمر و جلوگیری از خرابی قطعات آن شود. در ادامه به روش سرویس ماشین لباسشویی میپردازیم :

لوله ها

ابتدا باید به سراغ لوله هایی برویم که در زیر سینک ظرفشویی نصب کرده ایم. لوله ها را جدا میکنیم و اقدام به شستشوی درون آن ها کنید. زیرا ممکن است به دلایل مختلف لوله ها دچار انسداد و گرفتگی شوند. با شستن آن ها موجب باز شدن و رفع گرفتگی خواهید شد. بعد از شستشو مجددا آن ها در زیر سینک نصب میکنیم.

اتصالات

بعد از شستن و نصب مجدد لوله ها باید به سراغ اتصالات بروید. در بسیاری از مواقع اتصالات دچار آسیب و پارگی میشوند که باید آن ها را بررسی و در صورت لزوم اقدام به تعویض آن ها کنید. کوتاه بودن اتصالات موجب آسیب دیدن آن ها در کوتاه ترین زمان میشود.

اتصال لوله ها

بهترین مکان برای نصب لوله های آب سرد و گرم و همچنین لوله تخلیه نزدیک چاه است. زیرا موجب میشود که لوله ها با کمترین ضربه از جای خود خارج نشوند. برای نصب ماشین لباسشویی باید لوله های آن را به وسیله چسب تفلون و یا چسب های مخصوصی که برای این کار وجود دارند بچسبانید. ممکن است در حین نصب متوجه شوید که طول لوله ها کوتاه هستند و بخواهید که آن ها را بکشید. اما کشیدن لوله ها موجب پارگی و ایجاد آسیب به آن ها خواهد شد. پس بهتر است بعد از اندازه گیری دقیق لوله ها اقدام به خرید لوله های جدید کنید. اگر لباسشویی را در محل دستگاه قبلی نصب میکنید باید به ورودی آب سرد و گرم دقت کنید. معمولا آب سرد به رنگ آبی و با حرف C و آب گرم به رنگ قرمز با حرف H نشان داده میشود.

تمیز کردن محفظه

سپس به سراغ تمیز کردن محفظه لباسشویی بروید. در این مرحله باید محفظه را از درون دستگاه خارج کنید و سپس با برس و شوینده اقدام به تمیز کردن آن کنید .زیرا به مرور زمان آلودگی ها به صورت لایه ای در محفظه تشکیل میشوند که عدم تمیز کردن آن ها در طولانی مدت موجب آسیب رساندن به ماشین لباسشویی خواهد شد.

تمیز کردن فیلتر محفظه

محفظه ماشین لباسشویی دارای یک فیلتر است که باید بعد از هربار شستشو اقدام به تمیز کردن آن کنید. میتوانید با یک شوینده مانند مایع و یا پودر لباسشویی آن ها را به خوبی تمیز کنید. در محفظه یک نوار پلاستیکی وجود دارد که محل جمع شدن آب های آلوده بعد از هر بار لباس شستن است. اگر این محل را تمیز نکنید به مرور زمان لباسشویی شما بوی نامطبوعی به خود میگیرد. به روش های مختلفی میتوانید این نوار را تمیز کنید. با کشیدن دستمال مرطوب بر روی آن خواهید توانست آلودگی ها را از محل پاکسازی کنید.

تمیز کردن محفظه اصلی

اگر دقت کنید متوجه میشوید که محفظه ماشین لباسشویی دارای سوراخ های بسیار ریزی است که ظاهرا تمیز هستند اما دچار آلودگی ها و رسوبات زیادی هستند. برای تمیز کردن آن ها میتوانید از قرص های ماشین لباسشویی استفاده کنید. بدین منظور لباسشویی را بدون لباس روشن کنید و قرص را داخل محفظه بیندازید. دمای آب در هنگام روشن شدن دستگاه باید بالا باشد تا به خوبی محفظه را تمیز کند. بهترین دما برای حل شدن قرص در محفظه دمای 60 درجه است تا بتواند به خوبی قرص را در آب ترکیب کند و با نفوذ به سوراخ های محفظه آن ها تمیز کند.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان