روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

با توضیحات کارشناسان آتان سرویس به راحتی خودتان قیلتر یخچال سایدتان را تعویض کنید

نحوه تعویض قیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید باید هر 6 ماه یکبار انجام شود تا دچار مشکلات رایج در هنگام کار کردن با یخچال ساید بای ساید نشوید. در این مطلب به زبانی ساده به نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید با ساید پرداخته ایم تا بتوانید خودتان در منزل این کار را انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

فیلتر آب چیست و اگر فیلتر یخچال ساید تعویض نشود چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که میدانید وظیفه فیلتر تصفیه آب است و باید هر چندماه یکبار اقدام به تعویض فیلتر آب کنید زیرا فیلتر توانایی جذب آلاینده های آب شهری را دارد و میتواند در زمان کوتاهی دچار گرفتگی و رسوب شود. اگر نسب به فیلتر آب بی توجه باشید در مرور زمان مشکلات فراوانی برای یخچال پیش خواهد آمد و نیاز به تعمیر و صرف هزینه های گزاف پیدا خوهید کرد.

بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

اگر نمایشگر دیجیتالی که بر روی یخچال ساید است دارای علامت چشمک زن به رنگ قرمز بود باید اقدام به تعویض فیلتر کنید همچنین زمانی که یخچال به کندی آب را تحویل میدهد نیز زمان دیگری است که باید فیلتر یخچال را عوض کنید تا موجب بهبود عملکرد آن شوید.

طرز تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال کار بسیار راحتی است .فقط کافیست مراحل زیر را در تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید انجام دهید تا در هنگام تعویض آن مشکلی پیش نیاید :
ابتدا اتصال برق را قطع کنید. سپس فیلتر آب را از بالای یخچال ساید خارج کنید. در برخی از برندها نمیتوان به راحتی اقدام به درآوردن فیلتر کرد و باید پیچ کاور را در پشت فیلتر باز کنید. بعد از باز کردن پیچ فیلتر و درآوردن آن میتوانید فیلتر جدید را جایگذاری کنید و مجددا پیچ کاور را محکم ببندید. سپس اقدام به روشن کردن یخساز کنید.

تعویض فیلتر در یخچال ساید بای ساید

بعد از روشن کردن یخساز باید دکمه Water Filter را مدت 50 ثانیه تا 1 دقیقه با انگشت نگه دارید. در این زمان تنظیمات مربوط به فیلتر آب ریست خواهند شد. زمانی که چراغ آن به رنگ سبز درآمد میتوانید دست خود را از روی دکمه بردارید. بعد از این مراحل یخچال را تست کنید و چند لیوان آب از آن بگیرید. تعویض فیلتر یخچال موجب بهبود عملکرد آن میشود و بهبود عملکرد نیز یکی از دلایل افزایش طول عمر در هر دستگاه و وسیله برقی است. اگر به مدت زیادی اقدام به تعویض فیلتر نکنید با مشکلاتی از جمله ندادن آب , یخ نبستن آب در یخساز و… مواجه خواهید شد.

انواع فیلترهای آب در یخچال های ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید دو نوع فیلتر داخلی و خارجی دارند. فیلتر خارجی اولین فیلتری است که به طور مستقیم آب شهری را جذب میکند. این فیلتر قادر است تمام مواد موجود در آب که موجب بو و مزه نامطبوع میشود را از بین ببرد. اما فیلتر داخلی مرحله دوم تصفیه آب را انجام میدهد و یک مرحله دیگر آب شهری را تصفیه میکند. به همین دلیل آبی که از یخچال های ساید بای ساید می نوشید بسیار گواراتر هستند.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان