روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

تعمیر یخچال

با آتان سرویس مشکلات یخچال را شناسایی کنید

نکات مهم درباره تعمیر یخچال

021-88571990

تعمیر یخچال

در زندگی امروز نداشتن برخی از وسایل غیر قابل تصور است. وسیله ای مانند یخچال نیز در همین دسته قرار دارد. در این مطلب به مبحث مهم تعمیر یخچال خواهیم پرداخت. زیرا به مرور زمان و بر اثر استهلاک و همچنین عدم صحیح مراقبت از یخچال موجب بروز مشکلاتی در آن ها میشود. بسیاری از این مشکلات را به راحتی میتوان برطرف کرد. با مبحث تعمیر یخچال همراه باشید.

نحوه تعمیر یخچال

تعمیر یخچال , به جرات میتوان گفت تمام برندها و حتی برترین آن ها نیز بعد از مدتی دچار خرابی میشوند و نیاز به تعمیر پیدا میکنند. این خرابی ها به دلایل مختلفی مانند استهلاک و مرور زمان اتفاق می افتند اما یکی از مهم ترین دلایل آن استفاده نا صحیح و عدم مراقبت های اصولی رخ می دهد. در ادامه به نحوه تعمیر یخچال در موقعیت های گوناگون اشاره میکنیم :

تعمیر یخچال در هنگامی که دستگاه گرم است

ادر بسیاری از مواقع پیش می آید که یخچال گرم است اما فریزر همچنان دمای پایینی دارد و بسیار سرد است. در این مواقع باید مقدار برفک یخچال را بررسی کرد. زیرا در صورتی که فریزر برفک می زند و شما اقدام به خاموش کردن و آب کردن یخ ها نمیکنید موجب خواهید شد که یخچال گرم و فریزر سرد بماند. اما دومین دلیلی که موجب بروز این مشکل میشود فن یخچال است. در صورتی که فن خراب شود نمیتواند عملکرد خوبی در خنک کردن یخچال داشته باشد.

تعمیر یخچال در هنگامی که لرزش دارد

در لرزش دستگاه این نکته را در نظر داشته باشید که لرزش کم طبیعی است و تمام دستگاه های برقی مانند یخچال دارای لرزشی خفیف در بدنه خود هستند. این مساله میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد که برای رفع آن میتوانید کارهایی از قبیل تنظیم ترموستات بر روی دمای مناسب را انجام دهید. اگر مشکل لرزش یخچال برطرف نشد میتوانید پریز آن را از برق کشیده و سپس وصل کنید. در غیر این صورت با تعویض فیوز مشکل برطرف خواهد شد.

تعمیر یخچال در هنگام داغ شدن کمپرسور

داغ شدن موتور یخچال نیز تا حدودی طبیعی است. در بهترین حالت عملکرد یخچال اگر دست بر روی کمپرسور بگذارید متوجه داغی آن خواهید شد. اما اگر داغی بیش از حد شود موجب بروز مشکلاتی برای آن خواهد شد. در صورتی که این مساله را نادیده بگیرید موجب سوختن موتور و هزینه های گزاف میشود. به طور معمول داغ شدن بیش از حد موتور یخچال مربوط به خرابی کمپرسور و یا فن دستگاه است که در این صورت باید به بلافاصله با تعمیر کار و متخصص تماس بگیرید.

تعمیر یخچال در هنگامی که فضای درون یخچال سرد نیست

خنک نشدن فضای درون یخچال یکی از مشکلات بسیار شایع است که دلایل زیر را میتوان برای آن بر شمرد :

ترموستات تنظیم نیست

همانطور که در مقاله های قبل اشاره کردیم مناسب ترین دما برای یخچال بین 5 تا 6 درجه سانتی گراد است. اگر این دما افزایش پیدا کند موجب خواهد شد که دمای درون یخچال خنک نباشد.

نشت گاز

اگر ترموستات یخچال را تنظیم کردید اما دمای درون یخچال تغییری نکرد باید به سراغ بررسی کردن گاز یخچال بروید . زیرا یکی از اصلی ترین دلایل خنک نشدن فضای درون یخچال نشتی گاز است.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان