روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

تعمیر یخچال ساید بای ساید

با آتان سرویس مشکلات یخچال ساید بای ساید خود را شناسایی کنید

نکات مهم درباره تعمیر یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخچال ساید بای ساید

به مرور زمان مشکلات مختلفی برای یخچال ساید بای ساید به وجود می آید که شما را مجبور به تعمیر یخچال خواهد کرد. در این مطلب به تعمیر یخچال و نکات مهمی در این باره خواهیم پرداخت تا بعد از خواندن این مقاله بتوانید شناسایی و تعمیر ایرادات دستگاه را انجام دهید.

نحوه تعمیر یخچال ساید بای ساید

آیا با نحوه تعمیر یخچال آشنا هستید؟ موتور یکی از قطعات مهم یخچال است که در صورت بروز هر گونه مشکلی باید سریعا اقدام به تعمیر آن کنید زیرا در صورت سهل انگاری موجب خرابی بیشتر دستگاه شده و مجبور به صرف هزینه های گزاف خواهید. برخی از مشتریان از داغ شدن موتور یخچال ابراز نگرانی میکنند و تصور میکنند که دستگاه دچار مشکل جدی شده است. به طور کلی داغ شدن موتور یخچال امری طبیعی است اما مشکل از جایی شروع میشود که بروز ایراداتی در عملکرد دستگاه موجب داغ شدن موتور شود.

پیامدهای داغ شدن بیش از حد موتور

اگر به داغ شدن موتور یخچال توجه نکنید و این داغی از حد بگذرد موجب افزایش خطر انفجار و آتش سوزی خواهد شد. علاوه بر این ممکن است یخچال از کار بیفتد و مواد غذایی موجود در یخچال دچار فساد شوند. پس قبل از بروز مشکلات جدی برای موتور یخچال باید نکاتی را لحاظ کنید و در حفظ و نگهداری یخچال سهل انگار نکنید زیرا یخچال یکی از وسایل گران قیمت محسوب میشود که در صورت خراب شدن نیاز به صرف هزینه زیادی برای تهیه مجدد آن است.

نحوه تعمیر موتور یخچال ساید بای ساید

محافظت از کمپرسور

کمپرسور به دلایل مختلفی داغ میشود. این دلایل ممکن است مربوط به میزان کم بودن گاز یخچال و یا تنظیم ترموستات بر روی دمای پایین باشد. برای جلوگیری از داغ شدن موتور و تعمیر یخچال باید ابتدا از کافی بودن میزان گاز مبرد و یا گاز یخچال مطمئن شوید سپس اقدام به تنظیم دمای ترموستات بین 1 تا 3 درجه کنید. بهترین دما برای فریزر نیز بین 15- تا 20- درجه سانتی گراد است. این نکته را در نظر بگیرید که پایین بودن دمای یخچال موجب یخ زدگی مواد غذایی موجود در آن خواهد شد

کندانسور

با تمیز کردن لوله های کندانسور به صورت هفتگی موجب خواهید شد که کندانسور تمیز باقی بماند و از داغ شدن آن پیشگیری شود. زیرا وظیفه کندانسور گرفتن گرما از یخچال است. بی توجهی به تمیز بودن این قطعه به مرور زمان شما را نیازمند تعمیر یخچال و آسیب دیدگی قطعات خواهد کرد.

فن خنک کننده

در صورتی که فن یخچال ساید بای ساید به هر دلیلی دچار خرابی شود موجب داغ شدن کمپرسور می شود. وظیفه فن خنک کننده حذف کردن گرمای یخچال در زمان تبدیل مبرد از مایع به گاز است. پس در صورت داغ شدن موتور یخچال یکی از قطعاتی را که باید بررسی کنید فن خنک کننده است. زیرا قطعه مهمی در ساختار یخچال محسوب میشود و باید از آسیب دیدگی آن پیشگیری کرد. این قطعه نقش مهمی در تعمیر دستگاه خواهد داشت.

با آتان سرویس مشکلات یخچال ساید بای ساید خود را شناسایی کنید

نکات مهم درباره تعمیر یخچال ساید بای ساید

Call Now Buttonتماس با کارشناسان