روزهای کاری 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته
شماره تماس 02188571990
تماس با ما

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

با آتان سرویس مشکلات یخچال ساید بای ساید خود را رفع کنید

نکات مهم درباره تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخساز یخچال , یخچال ساید بای ساید دارای تکنولوژی یخساز است که میتواند یخ هایی با اندازه های مساوی در زمان کمی به شما تحویل بدهد. اما یخساز ممکن است به هر دلیلی دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. در این مقاله به تعمیر یخساز یخچال اشاره خواهیم کرد . موارد مختلفی باعث میشود که شما مجبور به تعمیر یخساز یخچال شوید. یخساز یخچال به دلایل مختلفی دچار مشکل می شود و نمیتواند عملکرد خوبی را نشان دهد. مشکلاتی مانند بیرون نیامدن یخ از یخساز و ساخته نشدن یخ از مشکلات مهم یخسازهاست که نیاز به تعمیر پیدا میکند. هر کدام از این مشکلات راهکارهایی دارند که با انجام آن ها میتوانید تعمیر یخساز را انجام دهید.

یخ از یخساز بیرون نمی آید

دو دلیل در بیرون نیامدن یخ از یخساز دخیل است. اولین دلیل جابجا شدن بازوی کنترل یخساز است که ممکن است بر اثر ضربه و یا تکان شدید اتفاق بی افتد که در این حالت میتوانید با تنظیم مجدد بازو مشکل را حل کنید. دومین دلیل مربوط به مشکلات الکتریکی میشود. اگر قالب یخساز با یخ پر شده اما از یخساز خارج نمیشود باید موتور و اتصالات الکتریکی یخچال را بررسی کنید. بدین منظور باید یخچال را از دیوار فاصله دهید و اتصال آن را از برق قطع کنید. اتصالات فریزر را جدا کرده و دوباره وصل کنید تا مطمئن شوید که مشکل از اتصالات فریزر نیست. برق یخچال را وصل کنید و بازوی کنترل یخساز به سمت پایین برگردانید. چند لحظه منتظر بمانید تا قالب با آب پر شود. بعد از چند ساعت اگر یخ ساخته شد اما از یخساز خارج نشد باید موتور یا گیربکس را تعویض کنید.

یخ ساخته نمیشود

ساخته نشدن یخ توسط یخساز چند دلیل دارد که میتوانید بعد از خواندن این مطلب اقدام به رفع آن ها کنید. مسدود شدن مسیر آب در لوله ها اولین دلیل در ساخته نشدن یخ است. علاوه بر این یخ زدن آب در لوله ها را نیز چک کنید. برای رفع انسداد لوله ها برق یخچال را قطع کنید و شیر آب را ببندید. مقداری آب گرم را بر روی لوله بریزید تا اگر انسداد آن به دلیل یخ بستن آب در لوله باشد برطرف شود. اما سومین دلیل میتواند مربوط به انسداد فیلترهای یخساز باشد که با تعویض آن مشکل برطرف می شود. زیرا آب شهری بسیار بی کیفیت است و به مرور زمان موجب گرفتگی فیلترها خواهد شد. بهتر است هر 3 ماه یکبار اقدام به تعویض فیلترهای یخساز کنید.

تنظیم نبودن قالب های یخ

یکی دیگر از مشکلات رایجی که برای یخسازها به وجود می آید تنظیم نبودن ابعاد قالب یخ است. اگر با این مساله مواجه شدید میتوانید با تنظیم یخساز مشکل را برطرف کنید. برای این کار باید پوشش سفیدی که در جلوی یخساز است را جدا کنید و میزان آب را در یخساز تنظیم کنید. همانطور که مشخص است با علامت + میتوانید میزان آب را افزایش و با علامت _ میزان آب را کاهش دهید.

Call Now Buttonتماس با کارشناسان